środa, 6 stycznia 2016

Rozczarowanie


Jedno dziecko wg moich wyliczeń średnio kosztuje 500zł miesięcznie. Mam ich dwójkę. Średnio liczę w tym jedzenie leki i inne rzeczy związane z ich życiem. Z jednym i z drugim z moich dzieci muszę czasami jechać do lekarza. Wizyta taka kosztuje 100zł + dojazd koło 50zł. W pracy daje z siebie tyle ile jestem w stanie (wg mnie bardzo dużo). Walczę z chorobą, żeby wyjść z domu  pojechać tam. Walczę ze sobą, żeby innych dopilnować w pracy. Siedzę nad kodowaniem piszę firmowe oprogramowanie. Za dojazd do pracy płacę 400zł na miesiąc. Z pewnych powodów niezależnych ode mnie mam zadłużenie na sobie, które zaczyna się na 2 i ma pięć pozycji liczbowych dalej. Mogę zarobić tylko najniższą krajową. Cóż mam zrobić kiedy nagle okazuje się, że miesiąc miał 15 dni pracujących a najniższa krajowa dotyczy 23 dni. Jak łatwo obliczyć wykarmię jedno dziecko drugie do pół, sam zliże kurz z szafy i pójdę pieszo do pracy 30km.


Mam wykształcenie wyższe, skończyłem dwa kierunki. Mam biegłą znajomość obsługi komputera AS2 PHP MYSQL HTML. Potrafię pisać interface klienckie.  Filmuje. Byłem wykładowcą informatyki marketingu.... a dziś?

Starałem się o rentę. ZUS patrząc na 5 lat studiów wyższych, 3 lata posiadania sporej firmy, zatrudnienie pisze mi, że po rozpatrzeniu mojego wniosku stwierdza że stan zdrowia nie pozwala mi na wykonywanie zawodu jednak do ustawowego otrzymania renty brakuje mi jednego miesiąca opłaconych składek.

Niestety nie dałem rady nadrobić tego miesiąca i czas ciągłości zwiększył sie do roku. Straciłem bezpowrotnie szanse na to. Renta nie jest niczym dobrym bo uczy lenistwa i wygodnictwa jednak potrzebował bym tego choć na jakiś czas. Oni chyba czekają na to aż się powieszę żeby mi dać pomoc.


Szukam pracy....

2 komentarze:

  1. Mnie ChAD rozwalił pracę, a pracuję z czynnikiem ludzkim i muszę być dyspozycyjna 24/7. Chroniczny brak snu, odpoczynku, nieregularny try życia i musiałam odpuścić na jakiś czas. Bipolar zdiagnozowano u mnie w maju ubiegłego roku.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. mi rozwalił firmę (dużą) teraz rozwala praca - przede wszystkim kwestie finansowe na razie mnie niszczą ale obawiam się ze gdy =bym to wyprostował było by coś innego :(

    OdpowiedzUsuń